Küsitlus

Tartu 2019. aasta tigu on...

Saada sõbrale

Turvakood
Koodi uuendamiseks kliki siia

Selge on see, et minikonfliktidele vaatamata 200 reisikaaslast Türgist ja Kreekast mind unustada ei suuda.

Juba omal ajal kehtis ehitussektoris ütlemine, et anna tornkraanajuht Uunole klaas viina ja siis hakkab nalja saama. Eks terve reisifirma ole mulle tänulik, et reisi sedavõrd ilmestasin. Iseenesest on Türgi oma mägesid läbivate tunnelitega päris kena riik, kui Nikal Travel mulle järgmine kord vaid nägusamad reisikaaslased valiks.

Lootust on, sest alati heatujuline naabrimutt, kelle mees mind puhkuste ajal fiktiivselt kojameheametis asendab, et maksuametile müts pähe tõmmata, tegi ettepaneku, mida kuuldes esialgu suu lahti jäi. Neil on piletid kahele bussireisile Poola, kuid vanamehe asemel soovitakse kaasa võtta hoopis mind – täiesti tasuta!

Iseenesest eelistaksin muidugi lennureisi – isegi kaks ja pool tundi Tallinnasse sõites jääb tagumik nii valusaks, et parima sõbra sünnipäevale ma enam iialgi ei lähe. Mis siis veel kaheksast päevast kuskil arengumaal rääkida. Aga ega ma ilusale tüdrukule niisama lihtsalt ei öelda suuda.

Minu tagasihoidlikul hinnangul on see pere küll peast põrunud. Härra koristab minu eest nädal aega suitsukonisid ja koerasitta, mina aga puhkan sel ajal tema abikaasaga ühes toas, võib-olla isegi ühes voodis! Ilmetu pruut Ilme seda asja muidugi sama rahulikult võtta ei suutnud, kuid temast ei ole minu takistajat.

Paras aeg ongi kodumaalt taas sääred teha, sest Kivilinna Konsumi ees on rahvuspinged teravaks läinud. Mõned idanaabrid ikka ei suuda aru saada, et minu pingile niisama ei istuta. Üks näss karjus selle peale „Ubju tebja!“ ja hakkas jalaga vehkima, mina aga haarasin jalalabast kinni ja keerutasin ta viie meetri kaugusele nagu vasaraheite olümpiavõitja Jüri Tamm.

Autor: Uuno Kivilinnast (5889 9383)
Viimati muudetud: 06/09/2018 08:23:20Lisa kommentaar

image with code
Koodi uuendamiseks kliki siia

test version:0.17541599273682